Dalai Láma Budapestre jön szept.18-19. – Részletes program és a jegy előrendelés már él


Dalai Láma

Dalai Láma

Dalai Láma szeptemberben hozzánk látogat, és a több mint tizenkétezer főt befogadni képes Papp László Budapest Sportarénában tölthetünk vele együtt két csodálatos napot. A napi jegyek 3.000Ft-ba kerülnek, vagy aki megteheti 15.000Ft-os napijeggyel a szimpad közvetlen közelében űlhet. Úgy érzem, azok lesznek tényleg a tuti helyek. 🙂 Ilyen közelségből egészen mást hoznak a megemelő energiák… Csodás!!!

A részletek tehát, weblap:
www.dalailama-budapest.hu

PROGRAM

Szeptember 18. Szombat

9.30 – 11.30 Bevezetés a tibeti buddhizmusba I. rész
13.30 – 15.30 Bevezetés a tibeti buddhizmusba II. rész

Szeptember 19. Vasárnap

9.30 – 11.30 Csenrézi (A Szeretet Buddhája) meghatalmazás és áldás
13.30 – 15.30 Együttérzés: A boldogság művészete – nyilvános tanítás, beszélgetés

FRISS INFÓK, Kattints ide a címre:

A Dalai Láma szeptemberi Budapesti látogatásával kapcsolatos rádió műsor hallgathatóan a Tiszta Hangok jóvoltából!

továbbá:

TANÍTÁS

Őszentségét, a Dalai Lámát a buddhisták buddhaként tisztelik. Szemükben ő megvilágosult, szent ember, aki napjaink kimagasló szellemi nagymestere, a Belső Ösvény legmagasabb tanításainak birtokosa és megvalósítója. Bölcsessége és határtalan szeretete révén közvetlen, bensőséges, mélységes kapcsolatban áll a természet erőivel, melyek a külső környezetünkben és bensőnkben – testünkben, lelkünkben, szellemünkben – működnek.

Amikor tanít, a Megvilágosult Egyetemes Bölcsesség-Tudatot használja, ezért képes személyesen megszólítani minden egyes hallgatót, azon a módon és szinten, amely egyéni adottságainak legjobban megfelel. Aki figyelmesen hallgatja szavait – nemcsak eszével, hanem nyitott szívvel is –, lehetőséget és erőt kaphat ahhoz, hogy mélységes felismerésekhez jusson önmagáról és a világról, és ott, azon a szent helyen új, gyümölcsöző alapokra helyezze az életét. Ennek nem feltétele, hogy a hallgató buddhista legyen. Mindenki a saját szellemi, lelki, vallási útja által adott módon értelmezheti és hasznosíthatja útmutatásait, melyek a legmélyebb, egyetemes emberi, vallások feletti értékeket tárják fel.

ÁLDÁS

Amikor Őszentsége áldást ad, tökéletesen azonosul legbensőbb természetével, a Szeretet és Együttérzés Buddhájával, akinek ő a megtestesülése. Ebben az állapotban, amely a végtelen szeretet természetes és kifogyhatatlan áradása, rendkívüli pozitív hatást gyakorolhat mindazok lelkére, akik a szeretetét nyitottsággal és őszinte odaadással fogadják. Az áldáson résztvevők nyitott szíve és Őszentsége Bölcsesség-Tudata eggyé olvadhat a legmélyebb szintű bizonyosság, szabadság és boldogság tapasztalatában. Vannak, akik ezt a lelki-szellemi találkozást erőteljes élmény kíséretében élik meg, de vannak olyanok is, akik egyszerűséget, nyugalmat éreznek. Az áldást minden résztvevő megkapja, függetlenül az érzésektől. Sokak számára az áldás felismeréseket hoz, tisztább fényben látják önmagukat és az életüket.

Az áldás alkalmával átélt élményektől függetlenül az ilyen mélységes találkozás Őszentségével maradandó és mélyreható lenyomatot hagy maga után a szellem legmélyebb, tudattalan alaprétegében. Ez a lenyomat a megvilágosodásunk magva, amely a közeli vagy távolabbi jövőben kifejti hatását. Ez hasonlatos egy mag elültetéséhez, amely a földben töltött rövidebb-hosszabb idő után egyszer csak kikel és végül gyümölcsöt hoz. A magot életről-életre visszük magunkkal és végeredményben elvezet bennünket a tökéletes boldogság, szabadság, szeretet és bölcsesség állapotának beteljesüléséhez, amely legbensőbb igaz természetünk megvalósulása.

Az áldás egyetemes természetű, mindenki részt vehet rajta, vallástól és világnézettől függetlenül. Az egyetemes emberséget szólítja meg bennünk a legbensőbb, legmélyebb szinten. Felkelti és megerősíti legalapvetőbb természetünket, amely a feltétel nélküli jóság és az igaz emberség.

ERŐFESZÍTÉSEK A BÉKÉÉRT

1987-ben Őszentsége bemutatta „Öt pontos béketervét”, amely az első lépés volt Tibet jövőbeni státuszának tisztázása felé vezető úton. A következő év júniusában Strasbourg-ban, az Európai Parlament előtt tovább folytatta tervének ismertetését. Kezdeményezésének lényege egy valós tibeti autonómia létrehozása a Kínai Népköztársaság keretein belül. Továbbá arra kérte Kínát, hogy Tibetet alakítsák „békezónává”, hogy gátat szabjanak a kínaiak betelepítésének, helyreállítsák az emberi jogok helyzetét, és arra, hogy ne tároljanak nukleáris fegyverzetet és hulladékot Tibet területén. Ugyanennek a tervnek a keretein belül Tibet jövőjéről szóló, nyitott, komoly párbeszéd kialakítását kezdeményezte.

1989-ben a tibeti vezető elfogadta a Nobel-Békedíjat, melyet a tibeti helyzet békés megoldása érdekében tett erőfeszítéseiért adományoztak neki. A Nobel-bizottság kijelentette: „A Dalai Láma békés filozófiája az emberi lények iránti végtelen tiszteleten, valamint az emberiség és a természet iránti egyetemes felelősség elvén alapszik.” Eddig összesen ötvenkét országba tett utazásai, és politikusokkal, államfőkkel, vallási vezetőkkel történt találkozói során a tibeti helyzet, és más konfliktusok békés megoldása, az emberi jogok, és a környezet megóvása mellett szólalt fel. Számtalan államférfi fogadta hivatalosan. A politika, a vallás, a tudomány és a gazdaság világának befolyásos személyiségei folyamatosan keresik társaságát, hogy eszmét cseréljenek különböző kérdésekkel kapcsolatban. Rendszeresen hívják meg a világ különböző országaiba, hogy kifejtse véleményét a békés együttéléssel, és a világbékével kapcsolatban, illetve azért, hogy tanításokat adjon.

Szellemi vezetőként, és Tibet vezetőjeként betöltött szerepe mellett a Dalai Láma a tibeti buddhista hagyomány egyik legnagyobb mestere, és tudósa. Ebben a vonatkozásban rengeteg időt szentel annak, hogy tudását, és spirituális tapasztalatait megossza buddhista mesterekkel, és a szélesebb közönséggel.

Hozzászólás